Uzun Süren Kadın Alışverişleri Neden Olur?

Kadınlar doğaları gereği her zaman alışverişi sevmişlerdir. Yeni şeyler denemek ve almak onlara zevk verir, ruhlarını enerjiyle doldurur. Hatta birçok kadın moralleri bozuk olduğunda alışveriş yaparak kendini rahatlatır. Maalesef erkekler bu konuda kadınlardan biraz şikayetçidirler çünkü hemen hemen her kadın alışverişe çok uzun saatler harcar. Peki erkekler sadece alacakları şeyleri alıp çıkarken kadınlar neden alışverişi uzun tutar?

 

 Sonraki İhtiyaçları Düşünmek

Kadınların uzun süre alışveriş yapmalarının birçok nedeni vardır. Kadınların beyni çok daha karmaşık ve detaycı olduğu için alışverişe çıktıklarında da çok yönlü düşünürler. O anda ihtiyacı olan şeyler dışında daha sonra ihtiyaç duyabilecekleri şeylere de gözleri çarpar ve onları da almaya çalışırlar. Yeni şeylere baktıkça akıllarına yeni fikirler gelir ve daha fazla alışveriş yapmak isterler. Özellikle kıyafet veya takı alışverişi yapıyorlarsa kafalarından binbir tane kombin geçer ve bir sürü tamamlayıcı parça almak için mağazanın her köşesini didik didik ederler. Sonuçta kadınların giyim kuşamlarında çok fazla detay vardır ve şık bir kadın olmak kolay iş değildir. Bu durum da alışverişlerin uzamasına neden olur tabi ki.

 

 En Uygununu Bulmak

Uzun süren kadın alışverişlerinin diğer bir nedeni de eğer bütçe kısıtlıysa var olan parayla en iyi alternatifi bulmaya çalışmalarıdır. Bu yüzden birçok marketi veya mağazayı dolaşıp araştırma yaparlar. Alacakları şeyler birden fazla ise en uygun fiyatlı ürünleri tek tek bulmak biraz zaman alacaktır. Bu şekilde ev ekonomisine katkı yapmaya çalışan kadınları erkeklerin anlaması biraz zordur.

 

 İndirim Günleri

Kadınların alışveriş zevklerinin doruğa çıktığı zamanlar elbette indirim günleridir. İster market, ister kıyafet alışverişi olsun takip edilen mağazada indirim başladığında kadınlar alarma geçerler ve mutlaka o fırsatı yakalamaya çalışırlar. Tahmin edileceği üzere aynı fırsatları çok fazla kadın yakalamaya çalışınca mağazaların ve kasaların önünde uzun kuyruklar oluşur. Bu kuyruklar da alışverişin uzamasını sağlar elbette. O indirim kim bilir bir daha ne zaman olacaktır ve kaçmadan o fırsatın yakalanması gerekmektedir. Uzun süren kuyruklara katlanmak bu yüzden kadınlara çok da zor gelmez.

Kadınların erkeklerden daha ayrıntılı çalışan beyinleri, kadınlardan her zaman şık ve güzel olmalarının beklenmesi, ayrıca ev ihtiyaçlarının her detayı, alışverişi uzun tutmalarına neden olur. Dışarıdan bakıldığında kadınlar gereksiz ayrıntılarla uğraşıyormuş gibi görünse de aslında alışveriş için harcadıkları her saniye gerekli ve doğrudur.

Latest Comments

  1. Ayse Kasım 20, 2018
  2. Meltem Kasım 20, 2018

Leave a Reply