Kadınların Eski Tarz Modayı Sevmesi

Moda hayata bir bakış açısı olarak da adlandırabildiğimiz çok önemli bir yaşama biçimi de diyebiliriz. İnsanların yaşama biçimlerini, karakterlerini, kişiliklerini, zevk ve tercihlerini ortaya sundukları bir çeşit sunumda denilmektedir. Kendini nasıl mutlu hissediyorsan ve nasıl rahat ediyorsan o şekilde giyinmek de günümüzde bazı insan daha ayrıntıya girilirse kadın kalıpları için bir modadır aslında.

Her giyim ve kuşamın kendine özgü sınıflandırılması ve isimlendirilmesi günümüzde moda olarak geçmektedir. 20. yüzyılın sonlarına doğru hayat bulan bu moda günümüzde çok daha önemli bir yere sahiptir. Kadınlar için moda bir çeşit konuşma dili haline gelmiştir. Yüzyıllardır insanlar belli çeşitlerde giyindiler ilk başlangıcı daha çok zengin elit kesimler üstlenirken sonraları iş kıyafetleri tarzları ve şimdi ise günümüzde moda çocuk kadın genç yaşlı dinlemeksizin her kesime özgü bir moda oluşmaktadır.

 

 Moda Sitilleri ve İsimleri

Bohem giyim tarzı: Bu akım rahatlık ve salaşlıktan yana olan bir akımdır. Daha çok karakter olarak rahatına düşkün insanların tercih ettiği günlük hayat için uygun olabilecek bir tarzdır.

Retro giyim tarzı: Bu akım geriye dönük eski geçmişe ışık tutan bir akımdır. Daha çok geçmiş yılların yeniden moda olduğu kendine özgü bir akımdır.

Avangart giyim tarzı: Bu akım değişikliği sıra dışı olmayı temsil eden bir akımdır. Günlük giyimin aksine özenli ve enteresan ürünlerin birleşiminden oluşan bir tarzdır.

Vintage giyim tarzı: Bu akım ise özel ünlü bir tasarımcının hangi dönemi yansıtmaya çalıştığını ifade eden o dönemin özelliklerini üzerinde taşıyan bir akımdır.

 

Sofistike giyim tarzı: Bu akım şıklığı zarafeti ve özeni ön plana çıkarmakta. Seçkin ve farklılığı ön planda tutan bu akım anlamı itibariyle ince bir zevk demek daha doğrudur.

Hipster giyim tarzı: Bu akım 60’ları baz alan o dönemi yansıtan hipller bohem bir tarzı da benimsemektedir.

 

Fistanbya Eski Tarz Moda

Kadınlar için eski tarz modanın yeri çok daha farklıdır. Bu moda için en önemlisi tarz sev ve hisset içinde. Çünkü geçmişin özel hislerini ve kalitesini yansıtmaktadır. Geçmişe ait anılar, geçmişten kalan özel kıyafet ve parçalar kendilerini daha özel hissetmelerini sağlamaktadır. Bu tarz moda akımı yukarda sunduğumuz bilgiler ışığında Retro olarak adlandırılmaktadır.

Leave a Reply