Kadınlar İçin Pantolon Alışverişi

Hem rahat hem şık. Hem günlük kıyafet olarak tercih edilir hem de resmi ortamlarda güzel bir üst ile kombinlenerek istenen şıklığı yaratır.

Evde, işte, alışverişte, pazarda, gezmede kısacası hemen hemen her yerde sağladığı rahatlık açısından pantolon artık her kadın için vazgeçilmez hatta en tercih edilen gardrob ürünlerinden biri haline gelmiştir. Yaz demeden kış demen, yağmurda çamurda her daim kullanım alanına sahip pantolonların seçimi esnasında bazı kurallara riayet edilmez ise maalesef o güzel rahat ve şık parçalar anında görüntüyü mahveden kıyafet haline dönüşüverirler.

           Alışveriş günlerinin vazgeçilmez bir kalemi olan pantolonları alırken dikkat edilmesi gereken birkaç küçük ama basit akılda kalıcı ipucu vermek isteriz.

 

 Vücut Tipinizi Keşfedin

Nasıl bir vücut tipine sahip olduğunuzu analiz etmeden, vücudunuzdaki kusurları keşfetmeden pantolon almaya gitmeyin. Öncelikli işiniz ayna karşısına geçerek bu işe biraz zaman ayırmak olsun. Bu şekilde alacağınız pantolonlardan daha mutlu olacağınız gerçeğini yadsımayın.

Eğer minyon tipliyseniz dar modelleri tercih etmeli, bol modellerden ve duble paçalı pantolonlardan kaçınmalısınız. Vücut tipiniz armut ise boru paçalı modelleri tercih edin. Ayrıca cepsiz modelleri alırsanız zaten geniş olan basenlerinizin daha da geniş görünmesini önlemiş olursunuz. Pileli modeller mümkünse hiç giymeyin. Vücut hatlarım erkeksi diyenlerdenseniz pileli modeller tam size göre böylece daha yuvarlak hatlara sahip etkisi yaratabilirsiniz. Yuvarlak hatlı bayanlar bel hizasında, koyu renk ve boru paça pantolonları tercih etmelidir. Düşük bel modellerde kendileri için uygun olacaktır.

 

 Paça Boyunu Dikkate Alın

Özellikle gereğinden uzun bir paça boyu hem ayakkabı üzerinde birikmişlik hissi uyandırır hem de istenmeyen bir görüntü ile şıklığınıza gölge düşürür. Paça boyunu gerekli ise muhakkak kendinize uygun olarak kısaltılmasını sağlayın. Eğer topuklu ayakkabı ile giyeceğiniz kumaş bir pantolon alıyorsanız yine bu ayakkabınızın topuk ölçüsünü dikkate alarak ayarlamayı yaptırın.

Yeri gelmişken küçük bir not daha ilave edelim. Kısa boylu bir bayanın İspanyol paça bir pantolon tercih etmemesi gerekir. Paçanın genişleyerek aşağı inmesi ya da diz itibari ile genişlemesi zaten kısa olan boyu daha da kısa göstereceğinden dar paça pantolonlardan yana seçim yapmak isabetli olacaktır.

Leave a Reply